Since 1965, AA has been recognized as one of the finest quality target shotshells ever developed, continuing the Winchester tradition of legendary excellence with unparalleled target-breaking performance that revolutionized the target shooting and reloading industry.
Additional information
| Upc | 020892016378 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer part number | AASC418 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 2.5" |
| Grains | #8 |
| Length | 2.50" |
| Model | AA Supersport Sporting Clay |
| Product type | Shot |
| Shipping weight | 1.2 |
| Shot size | 8 |
| Shot weight | 1/2 oz |
| Units per box | 25 |
| Cost per round | 0.76 |


