SIG BINOCULAR ZULU6 HDX – 12X42 IMAGE STABILIZED FDE
$1,099.99
20 in stock
SIG BINOCULAR ZULU6 HDX – 12X42 IMAGE STABILIZED FDE
Additional information
| Upc | 798681664948 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer part number | SOZ6WP12 |
| Eye relief | 17mm |
| Field of View at 1,000 Yards | 3.8' |
| Length | 7.08" |
| Magnification | 12x |
| Model | ZULU 6 HDX |
| Objective size | 42mm |
| Optic coating | LensArmor/SpectraCoat |
| Package height | 3.6 |
| Package width | 6.0 |
| Power | 12X |
| Product type | Binocular |
| Shipping weight | 2.195 |


