Rock River Arms BT91700V1 LAR-BT9G R9 Competition 9mm Luger 16″ Stainless, Black, RRA NSP-2 Stock & Hogue Grip
$1,359.99
2 in stock
Rock River Arms BT91700V1 LAR-BT9G R9 Competition 9mm Luger 16″ Stainless, Black, RRA NSP-2 Stock & Hogue Grip
This R9 Competition model comes chambered in 9mm with a 16", Fluted Stainless barrel. RRA NSP-2 CAR stock with 15" lightweight M-Lok free-float handgaurd.
Additional information
| Upc | 842834101788 |
|---|---|
| Manufacturer | Rock River Arms |
| Manufacturer part number | BT91700V1 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Rate of twist | 1:10" |
| Safety | Safety Selector Switch |


