Kel-Tec, MFG# PR57GRN, UPC: 640832010237, UOM: EA, KelTec PR-5.7, 5.7x28mm, 4.64" Barrel, Optic Ready, Green, 20-rd, KELT, KELTHG10, KELTHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 640832010237 |
|---|---|
| Manufacturer | KelTec |
| Manufacturer part number | PR57GRN |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel finish | Black |
| Barrel length | 4" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 |
| Model | PR-5.7 |
| Number of magazines | 0 |
| Product type | Striker Fired |
| Rate of twist | 1:7" |
| Safety | No |
| Shipping weight | 0.0 |
| Sights | Fixed Rear, Fiber optic front |
| Sights type | FIXED |
| Slide description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |


