NORTH AMERICAN ARMS
PREOWNED FIREARM WITH BEAUTIFUL STAG GRIPS
22 MAGNUM
| Brand | North American Arms |
| Category | Rimfire Revolvers |
| Model | 22 Mag |
| Caliber | 22 Mag |
| Barrel Length Range | 1.5" |
| Capacity | 5 |
| Action | SAO |
| Frame Finish | Matte Stainless |
| OAL | 5.13" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Sights | Iron Front |
| Barrel Finish | Stainless |
| Grips | Stag |
| Cylinder Material | Stainless Steel |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Height | 2.81" |
| Safety | Safety Notch |
| Width | 1.06" |
| Barrel Description | 1.5" |
| Barrel Length | 1.5" |
| Max Capacity | 5 |
| Weight | 6.50 oz |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Hammer Style | Exposed |




