IC-9 9mm 8.5″ TB SBA3 Brace Black 27-rd
$2,078.74
2 in stock
IC-9 9mm 8.5″ TB SBA3 Brace Black 27-rd
LWRCI, MFG# ICP9B8SBA3, UPC: 850058027326, UOM: EA, IC9 Pistol, 9mm, 8.5" Threaded Barrel, SBA3 Brace, Picatinny, 6" MLOK, Black, 27-rd, LWRC, LWRCHG10, LWRCHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 850058027326 |
|---|---|
| Manufacturer | LWRC |
| Manufacturer part number | ICP9B8SBA3 |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | Pistol |
| Barrel length | 8.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 43 |
| Model | IC |
| Number of magazines | 1 27 rd. |
| Package height | 4.5 |
| Package width | 11.5 |
| Product type | AR |
| Rate of twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping weight | 8.3 |


