This left-handed preowned 12 gauge shotgun is in great condition in its original case with 4 chokes and a beretta strap
| Brand | Beretta USA |
| Category | Shotguns |
| Series | Xtreme Plus |
| Model | A400 |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length Range | 28" to 28.99" |
| Operating System | Gas |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Capacity | 2+1 |
| Stock Material | Synthetic |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 48.50" |
| Hand | Left Hand |
| Chamber | 3.50" |
| Barrel Finish | Mossy Oak |
| Barrel Material | Steel |
| Application | Waterfowl |
| Height | 5.50" |
| Safety | Reversible Crossbolt |
| Stock Description | Kick-Off |
| Barrel Description | Steelium Plus Vent Rib |
| Barrel Length | 28" |
| Max Capacity | 2 |
| Receiver Finish | Mossy Oak |
| Weight | 7.40 lbs |





