Kimber Mfg.,inc 3200365 Stainless Pro Raptor II 9mm 9+1 4″ Stainless Steel Slide Satin Silver Zebrawood w/ Scale Pattern and Kimber Logo Grip
$1,340.99
14 in stock
Kimber Mfg.,inc 3200365 Stainless Pro Raptor II 9mm 9+1 4″ Stainless Steel Slide Satin Silver Zebrawood w/ Scale Pattern and Kimber Logo Grip
Raptor pistols have aggressive slide and frame serrations, feathered logo grips and special scaled texturing accents. While this patented design is unique, the features, dependability and accuracy are pure Kimber.
Additional information
| Upc | 669278323657 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer part number | 3200365 |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | Pistol |
| Barrel length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 + 1 |
| Number of magazines | 1 8 rd. |
| Package height | 3.5 |
| Package width | 10.0 |
| Product type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping weight | 4.25 |
| Sights | Tactical Wedge 3-dot tritium night sights |
| Sights type | Fixed Sights |
| Slide description | Serrated |
| Model | Stainless Pro Raptor II |
| Units per box | 1 |


