HK SP5K PDW 9mmx19 30+1 4.53″ Black Navy-Style Threaded Barrel, Flat Dark Earth Earth Cerakote Steel Receiver & Frame, FDE Polymer Grip, 2 Magazines
$3,249.99
1 in stock
MUST SHIP TO AN FFL
| Brand | HK |
| Category | Tactical Pistols |
| Series | PDW |
| Model | SP5K |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Gun Platform | AR Style |
| Capacity | 30+1 |
| Action | Semi-Auto |
| Frame Finish | Flat Dark Earth |
| OAL | 13.80" |
| Frame Material | Steel |
| Slide Finish | Flat Dark Earth Cerakote |
| Slide Material | Steel |
| Sights | Adj MP5 |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Material | Steel |
| Grips | Flat Dark Earth Polymer |
| Trigger Pull Weight | 6.74-10.11 lbs |
| Grooves | 6 |
| Height | 8.66" |
| Includes | 2 Magazines |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Width | 2.40" |
| Barrel Description | Navy-Style Threaded |
| Barrel Length | 4.53" |
| Max Capacity | 30 |
| Weight | 4.20 lbs |


