Carbine 9mm 16.5″TS Grand Union Flg 10Rd
$367.99
5 in stock
Carbine 9mm 16.5″TS Grand Union Flg 10Rd
Hi-Point - MKS Supply, MFG# 995TS FLG, UPC: 752334900395, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5" Barrel, Adjustable Sights, Grand Union Flag, Polymer, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Additional information
| Upc | 752334900395 |
|---|---|
| Manufacturer | Hi Point Firearms |
| Manufacturer part number | 995TS FLG |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel finish | Black |
| Barrel length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 32.4000 |
| Model | Carbine |
| Number of magazines | 1 10 rd. |
| Package height | 2.4 |
| Package width | 8.4 |
| Product type | Carbine |
| Rate of twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping weight | 8.0 |
| Sights | Adjustable Post Front, Peep Rear |
| Sights type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |


