HENRY HOMESTEADER 9MM M-LOK – 16.37″ BRONZE/WALNUT FOR GLOCK
$958.99
11 in stock
HENRY HOMESTEADER 9MM M-LOK – 16.37″ BRONZE/WALNUT FOR GLOCK
Additional information
| Upc | 619835020079 |
|---|---|
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Manufacturer part number | H027C1-H9G |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | Rifle |
| Barrel length | 16.37" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 35.75'' |
| Magazine included | 1 x 5-Round |
| Model | Homesteader |
| Number of magazines | 2 (1) 10rd. & (1) 5rd. |
| Package height | 2.0 |
| Package width | 6.7 |
| Product type | Rifle |
| Rate of twist | 1:10" |
| Safety | Thumb |
| Shipping weight | 7.9 |
| Sights | Front Screw-On Post/Adj Aperture Rear |
| Sights type | Adjustable Sights |


