CR920P War Poet, 9mm, 3.7″ comp, 13rd, w/ Holo
$1,235.00
2 in stock
CR920P War Poet, 9mm, 3.7″ comp, 13rd, w/ Holo
Shadow Systems, MFG# SS-4284-H, UPC: 810120313498, UOM: Each, CR920 War Poet, 9mm, 3.75" Compensated Barrel, Holosun 507C, Black, (2) 13-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 810120313498 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer part number | SS-4284-H |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | Pistol |
| Barrel length | 3.75" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 |
| Length | 6.54 |
| Model | CR920P |
| Number of magazines | 2 1-13rd. and 1-10rd. |
| Package height | 3.3 |
| Package width | 8.8 |
| Product type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of twist | 1-in-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping weight | 2.95 |
| Sights | Front Night Sight |
| Sights type | Night Sights |


