THIS PACKAGE INCLUDES AN AERO PRECISION CUSTOM BUILT RIFLE WITH AN ARCA RAIL, A CUSTOM BARREL, AN AFTERMARKET BARREL, A RIX THERMAL SCOPE (NEW), AND A CMMG ZEROED 30 SUPPRESSOR (NEW).
SPECS ON SUPPRESSOR-
UPC 840442507701
| Brand | CMMG |
| Category | Suppressors |
| Model | Zeroed |
| Caliber | 30 Cal |
| Color | Black |
| Finish | Nitride |
| Length | 6.50" |
| Weight | 15.50 oz |
SPECS ON SCOPE-
UPC 850042107751
| Brand | Rix Optics (visir Inc) |
| Category | Thermal Scopes |
| Model | Storm S6 |
| Color | Black |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Field of View | 12.50 - 21.90 @ 100yds |
| Resolution | 640x512, 12 Microns, 50 Hz |
| Objective | 50mm |
| Dimensions | 5.30" x 2.50" x 2.20" |
| Eye Relief | 48mm |
| Battery Size | 18650 Li-ion Rechargeable |
| Zoom | 2x |
| Power Source | USB-C |
| Detection Range | 1969 yds |
| Battery Life | 4 hrs |
| Weight | 0.97 lbs |
| Display | 1024x768 OLED |
| Memory | 32GB |
| Diopter Adjustment | -5 / +5 |
| Video Settings | .mp4 |


















