Since 1922, Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Additional information
| Upc | 020892000247 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer part number | X4134 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 3" |
| Grains | #4 |
| Length | 3" |
| Model | Super-X Upland |
| Product type | Shot |
| Shipping weight | 1.4625 |
| Shot size | #4 |
| Shot weight | 11/16 oz |
| Units per box | 25 |
| Cost per round | 0.92 |


