Bergara Rifles BPBA256CM 6 Creedmoor 26″ Contoured Stainless Steel
$1,249.99
1 in stock
Bergara Rifles BPBA256CM 6 Creedmoor 26″ Contoured Stainless Steel
Additional information
| Upc | 043125060030 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer part number | BPBA256CM |
| Action | Bolt Action |
| Atf type | RECEIVER |
| Barrel length | 26" |
| Caliber/Gauge | 6MM CREEDMOOR |
| Length | 26" |
| Model | Premier Series |
| Package height | 4.0 |
| Package width | 10.0 |
| Product type | Accessory-Actions |
| Rate of twist | 1:7.5" |
| Shipping weight | 10.1 |


