Shadow Systems, MFG# SS-2211, UPC: 810013437478, UOM: Each, Shadow Systems DR920P, 9mm, 4.6"" Compensated Bronze, Elite Slide, OR, Tritium Sight, Black, 17-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 810013437478 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer part number | SS-2211 |
| Action | Striker Fired |
| Atf type | Pistol |
| Barrel length | 4.60" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 13.6000 |
| Model | DR920P |
| Number of magazines | 2 17 rd. |
| Package height | 3.3 |
| Package width | 8.9 |
| Product type | Striker Fired |
| Rate of twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping weight | 3.01 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights type | Tritium Night Sight Front/Black Serrated Rear |
| Slide description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |


