ZPAP92 rifle, 7.62×39, 16″, Und Fold stock
$1,461.99
1 in stock
ZPAP92 rifle, 7.62×39, 16″, Und Fold stock
Zastava Arms USA, MFG# ZP92762UF, UPC: 685757098854, UOM: Each, ZPAP92 Rifle, 7.62x39, 16" Barrel, Extended Barrel, Underfold Stock, Dark Wood, 30-rd, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Additional information
| Upc | 685757098854 |
|---|---|
| Manufacturer | Zastava Arms |
| Manufacturer part number | ZP92762UF |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 37.2500 |
| Model | ZPAP92 |
| Product type | AK |
| Rate of twist | 1:9.5" |
| Safety | Yes |
| Sights | Yes |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |


