CR920 War Poet, 9mm, 3.4 “, 10rd, w/ holosun
$1,065.00
5 in stock
CR920 War Poet, 9mm, 3.4 “, 10rd, w/ holosun
Shadow Systems, MFG# SS-4083-H, UPC: 810120313467, UOM: Each, DR920 War Poet, 9mm, 5.0", Holosun 507C, Black, (2) 10-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 810120313467 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer part number | SS-4083H |
| Action | Striker Fired |
| Atf type | Pistol |
| Barrel length | 3.40" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 6.54 |
| Number of magazines | 2 10rd. |
| Package height | 3.2 |
| Package width | 8.9 |
| Product type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping weight | 2.7 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights type | Tritium Night Sight Front/Black Serrated Rear |
| Slide description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |


