LFA Apollo 11 SC 9mm 3.35″ OR NS Blk 18-rd
$899.99
1 in stock
LFA Apollo 11 SC 9mm 3.35″ OR NS Blk 18-rd
Century Arms, MFG# HG8645-N, UPC: 787450998179, UOM: EA, LFA Apollo 11 VS Sub Cmpt, 9mm, 3.35" Barrel, OR, Night Sights, Black, 18-rd, CENT, CENTHG10, CENTHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 787450998179 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer part number | HG8645-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel finish | STAINLESS |
| Barrel length | 3.35" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Model | Apollo 11 V2 |
| Mount type | RMSc Footprint |
| Number of magazines | 2 18 rd. |
| Product type | 1911 |
| Rate of twist | 1:16" LH |
| Safety | Ambi Thumb |
| Shipping weight | 5.2 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Slide description | Optic Ready/Serrated |


