Shadow Systems, MFG# SS-1075, UPC: 810013432527, UOM: Each, MR920 War Poet, 9mm, 4.5" Threaded, Optic Ready, Black, (2) 15-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| Upc | 810013432527 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer part number | SS-1075 |
| Action | Semi-Auto |
| Atf type | Pistol |
| Barrel length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | 13.4000 |
| Model | MR920 |
| Number of magazines | 2 15 rd. |
| Package height | 3.3 |
| Package width | 9.9 |
| Product type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of twist | 1-in-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping weight | 2.9 |
| Sights | FS: White Dot RS:Black |
| Sights type | Fixed Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |


