Additional information
| Upc | 043125839018 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer part number | CR3901G |
| Action | Bolt Action |
| Barrel length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |


